يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

عضو کانال ویسپی رایزنی فرهنگی 

ج.ا.ایران در آتن شوید  چاپ        ارسال به دوست

فراگیران زبان فارسی در یونان

فراگیران زبان فارسی در یونان: زبان فارسی شیرین و فرهنگ ایرانی غنی است

دانش آموزان زبان فارسی روز شنبه با حضور در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، در امتحانات پایان ترم شرکت کردند.
هرترم آموزشی زبان فارسی حدود چهار ماه و نیم است و دانش آموزان در هر ترم بخشی از دستور زبان فارسی، خواندن و نوشتن و گفت وگوی زبان فارسی را فرا می گیرند.
«پاراسکوی اندونیو» یکی از فراگیران زبان فارسی پس از شرکت در امتحانات پایان ترم، گفت: بسیار خرسندم که مشغول فراگیری زبان فارسی هستم زیرا مسئولان طوری برنامه ریزی کرده اند که علاوه بر فراگیری اصولی زبان فارسی ما را با فرهنگ غنی ایران زمین نیز آشنا می کنند.
وی افزود: ما با شرکت در این کلاس ها به خوبی به عمق و ریشه قوی فرهنگ غنی ایران زمین و شباهت های فرهنگی دو ملت متمدن ایران و یونان آشنا می شویم.
«اندونیس فسوکالاکیس» یکی دیگر از دانش آموزان زبان فارسی با اشاره به راوبط دیرینه ایران و یونان، فرهنگ دو کشور را از فرهنگ های کهن جهان دانست و گفت: مسئولان و دست اندرکاران آموزش زبان فارسی تمام تلاش خود را برای آموزش اصولی زبان وادبیات فارسی را بکار می گیرند، فرهنگ ایران را به ما ارائه می دهند و این امرباعث شده که هر روز علاقه ما برای فراگیری زبان فارسی بیشتر شود.
وی تصریح کرد: با همت و تلاش رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، آموزش زبان فارسی نیز از طریق ارائه متون و گفت و گو بصورت صوتی و تصویری در شبکه های مجازی راه اندازی شده است.
دانش آموزان گفتند: سایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فیس بوک آموزش زبان فارسی را به علاقه مندان ارایه می کند.


١٦:٣٤ - سه شنبه ٢٩ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥٥٨٥١    /    تعداد نمایش : ٣٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها