سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

   

   

    چاپ        ارسال به دوست

دیدار

دیدار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با رئیس دانشکده الهیات آتن

دکترعلی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه مورخ یازدهم آبان ماه 1395 با حضور دردانشکده الهیات با دکتر" اپوستولوس نیکولائیدیس" رئیس دانشکده الهیات دانشگاه آتن دیدار و گفت و گو کرد.

دراین دیداررایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به سابقه برگزاری 5 همایش بین المللی گفتگوی اسلام و مسحیت ارتدکس  در گذشته با همکاری رایزنی فرهنگی ، انجمن ایران  و یونان و دانشکده الهیات دانشگاه آتن، گفت: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران آماده است تا  برای احیا و برگزاری این گفتگوها  با همکاری دانشکده الهیات آتن و کیسای ارتدکس یونان اقدامات لازم را انجام دهد .   انتظار داریم با توجه به روابط دیرینه دو کشور از یکسو و همکاریهای خوب دانشکده الهیات دانشگاه آتن شما در احیای مجدد این گفت و گو ها نیز همکاری داشته باشید.

دکتر حلمی همچنین  افزود: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چارجوب برنامه های علمی و فرهنگی  خود آماده همکاری با دانشکده الهیات دانشگاه آتن است و پیش نهاد می کنیم که با توسعه همکاریهای شما با مراکز علمی کشورمان و بخصوص دانشکده الهیات دانشگاه تهران زمینه تبادل دانشجو و اساتید و همجنین نشست های مشترک علمی داشته باشید.

دکتر حلمی با اشاره به برگزاری چندین دور گفتگوهای دینی با رهبران مسیحیت اعم از ارتدوکس و کاتولیک و دیگر رهبران ادیان در جهان توسط مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات گفت  : وظیفه اندیشمندان و فرهیختگان جهان و بخصوص اندیشمندان دانشگاهی وحوزه دینی مهم و تاثیر گذار است و امروزه بیش از هر زمانی از اهمیت خاصی برای گفتگو و روشنگری ا فکار عمومی جهان برای ایجاد صلح ، ارامش و  زندگی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان برخوردار است و جمهوری اسلامی ایران و اندیشمندان کشورمان در این راستا تلاش های بی وقفه ای دارند .

دراین دیدار که استاد اسلام شناس استاد " دکتر میخالیس ماریوراس  " نیز حضور داشتند، ریس دانشکده الهیات دانشگاه آتن با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور ، ضمن استقبال از پیشنهادات رایزن فرهنگی کشورمان ،  گفت: دانشکده الهیات دانشگاه آتن آماده توسعه همکاری های خود در برگزار همایش های ملی و بین المللی است .

دکتر اپوستولوس  در ادامه افزود: برای تبادل دانشجو و استاد لازم به تدیون توافقنانه ای و یا ارایه پیشنهاد های کتبی هستیم و مطمن باشید ما از این امر حمایت و آمادگی کامل برای توسعه روابط علمی خود با رایزنی فرهنگی و مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران را داریم  و از آن استقبال می کنیم.

در پایان قرار شد که پیشنهادات رایزنی برای وی ارسال و پس از رایزنی های مورد نیاز نسبت به اجرایی کردن این پیشنهادات مهم اقدام گردد.


١٦:٥١ - دوشنبه ١٧ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٤٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها