سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

   

   

    چاپ        ارسال به دوست

دیدار

دیدار دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان با رییس جشنواره بین المللی تسالونیک

 

دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت کشورمان در آتن روز گذشته با حضوردر محل جشنواره بین المللی فیلم  در شهر تسالونیکی یونان  با خانم  " الیزه زلاداو " رییس جشنواره بین المللی و مدیران بخش های مختلف این  جشنواره از جمله مدیر بخش فیلم های مستند  دیدار و پیرامون همکاریهای آتی و معرفی فیلم و سینمای ایران به ویژه دستاوردها و پیشرفتهای دهه های اخیر پس از انقلاب اسلامی و تولیدات فاخر سینمای ایران بحث و گفتگو نمودند .

دکتر حلمی با اشاره به وضعیت فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی امروز جهان ضرورت همفکری و همکاری مشترک برای تولید فیلمهای ارزشمند ،  و تاثیرگذار برای ترویج ارزشهای اخلاقی و انسانی ، حمایت از عدالتخواهی و به چالش کشاندن خلق و خوی استکباری و برتری جویی و نیز همراهی و همدلی با طبقه اکثریت اجتماعی گفت : ما آماده ایم تا با تنظیم تفاهم نامه ای بین مسولین جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی و سازمان سینما وجامعه فیلم و سینمای کشورمان و رفت و آمدهای مشترک بین هنرمندان ، کارگردانان وبازیگران متعهد و مسولیت پذیر دو کشورایران و یونان  و توسعه همکاری و تولیدات مشترک و تبادل آرا و نظرات ، حضور قوی و فعالتری در عرصه جهانی داشته باشیم .

خانم  " الیزه زلاداو "  ریس جشنواره بین المللی فیلم تسالونیک ضمن ابراز خوشحالی از این ملاقات و جلسه گفتگو و استقبال از همکاریهای مشترک در آینده گفت :

من و بسیاری از کارگردانان و هنرمندان عرصه سینما با تواناییها و تولیدات فراوان و خوب فیلم و سینمای ایران آشنایی داریم اگرچه باید اذعان نمود که اطلاعات و آشنایی بسیاری از ما بیشتر با کارگردانان و هنرمندان قدیمی در دوسه دهه گذشته است و بسیار خوشحال می شویم که با کمک رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران با تولیدات جدید و نیز کارگردانان و هنرمندان جوان ایرانی آشنا شویم و همکاری داشته باشیم وبرای مبادله فیلم و تبادل نظر و کارهای مشترک آماده همکاری هستیم .

ریس جشنواره بین المللی فیلم یونان همچنین گفت ، ایران کشوری بزرگ با تمدن و فرهنگی تاثیرگذار و کهن در جهان شناخته شده است و امروز نیز ایران ظرفیتها و کارهای بزرگ و قابل توجهی در عرصه سینما وهنر از خود نشان می دهد .

 

در پایان این دیدار دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان یک جلد از کتاب " ایران مهد همزیستی ادیان " را به ریس جشنواره اهدا نمود . قرار است فردا در ضیافت نهار و نیز شب در مراسم اختتامیه نماینده فرهنگی کشورمان شرکت نماید .  


١١:٣٥ - چهارشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٥٢٠٠    /    تعداد نمایش : ٢١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها