سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

   

   

    چاپ        ارسال به دوست

دیدار

دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با رییس دانشکده الهیات دانشگاه ارسطو تسالونیک

روز گذشته دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت ج. ا.ایران در یونان با حضور در دانشگاه ارسطو با ریس دانشکده الهیات پروفسور " میتیادیس کونستانتینو " و خانم دکتر زیاکا ریس بخش مطالعات اسلامی این دانشگاه ملاقات و در خصوص راه اندازی آموزش زبان فارسی و مطالعات ایرانی ، تامین منابع و کتب اسلامی به زبانهای انگلیسی ، عربی و فارسی و نیز برگزاری دوره های کوتاه مدت آشنایی با اسلام گفتگو و تبادل نظر نمود .

پروفسور " کنستانتینو " ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رایزن فرهنگی کشورمان گفت : ما از همکاریهای علمی در موضوعات آموزش زبان فارسی و مطالعات اسلامی استقبال می کنیم البته نیازمند هماهنگی و بررسیهای بیشتر برای چگونگی این همکاریها هستیم که امیدواریم ظرف چند ماه آینده بتوانیم نسبت به عملی کردن این همکاریها اقدام نماییم .

خانم دکتر" زیاکا " ریس بخش مطالعات اسلامی نیز گفت : ایران یک کشور بزرگ اسلامی است که در زمینه تولید علوم و تحقیقات و پژوهشهای اسلامی چه در گذشته و چه در زمان حاضر آثار ارزشمندی به جهان عرضه کرده است  ما خوشحالیم که رایزن فرهنگی ایران علاقمند به همکاری با این دانشگاه می باشد امیدواریم در آینده بتوانیم همکاریهای علمی و پژوهشی خوب و ارزشمندی  داشته باشیم .

 

درپایان این دیداررایزن فرهنگی کشورمان ضمن اهداء کتاب و لوح فشرده " ایران مهد همزیستی صلح آمیز ادیان " که بیانگر تعامل وهمزیستی صلح آمیز اقلیتهای دینی در ج.ا.ایران و نیز نگاه احترام آمیز ملت مسلمان ایران به انبیای الهی و پیروان دیگر ادیان توحیدی است خواستار همکاری برای برگزاری نشست ها وگفتگوی بین اندیشمندان مسلمان از کشورمان با اندیشمندان مسیحی یونان شد که مورد اسقبال و موافقت آنان قرار گرفت . 


١٣:٣٩ - دوشنبه ١ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٥٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها