يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

عضو کانال ویسپی رایزنی فرهنگی 

ج.ا.ایران در آتن شوید  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس

کنفرانس بین المللی ارسطو و مسیحیت در دانشگاه آتن برگزار گردید

دراین کنفرانس دو روزه اساتید و پژوهشگران دانشگاههای یونان و نیز تعدادی از اساتید میهمان از کشورهای اروپایی و آمریکا شرکت دارند.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در همایش یین المللی ارسطو و مسحیت که توسط دانشکده الهیات دانشگاه آتن برگزار گردید، گفت: اندیشمندان ایرانی در حوزه فلسفی خدمات ارزنده ای به جهانیان ارایه کرده اند.

دکتر " علی محمد حلمی"  رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی گفت: فلسفه و نظریه های ارسطو از قدیمی ترین نظریه های فلسفی بلکه مادر فلسفه غرب محسوب می گردند .

وی در ادامه سخنان خود نیز تصریح کرد: البته پس از او دانشمندان و فیلیسوفان زیادی روی نظریات او پژوهش ها و تالیفاتی داشته اند که از آن جمله و شاید برجسته ترین نظریه پردازان ، اندیشمندان و فیلسوفان ایرانی از جمله این سینا، فارابی، سهروردی  هستند که برخی از آرا و نظرات ارسطو را نقد و برخی موارد تکمیل نمودند و یا نظر یه های قلسفی خود را به جهانیان ارایه کردند که در جهان مورد توجه ویژه قرار گرفته اند.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران همچنین در این همایش ابراز امیدواری کرد که در آینده با همکاری دانشگاه های یونانی و به ویژه دانشگاه آتن، بتوانیم نشست ها و کنفرانس های علمی مشترکی در رابطه با این موضوعات داشته باشیم.

  در همایش ارسطو که توسط دانشکده الهیات دانشگاه آتن از روز جمعه آغاز بکار و تا پایان روز یکشنبه به کار خود ادامه خواهد داد، تعدادی زیادی از اندیشمندان و اساتید از کشورهای یونان، اتریش، فرانسه، آمریکا و فنلند شرکت و طی مقالاتی دیدگاه های خود را را پیرامون فلسفه ارسطو و نقد نظریه های دیگر اندیشمندانی که در مورد  نظریه های ارسطو قلم زده اند، را ارایه می کنند.

پذیرش ارسطو در قلسفه جناندیو اسکالریوس ، اندیشمندان بیزانس ، دیدگاه های نئوپلوتونیکی( افلاطون گرایان جدید) در قرن پانزدهم و پنداشت روح در فلسفه ارسطو و مسحیت و دیگر موضوعات فلسفی و علمی مرتبط با فلسفه ارسطو در خلال این همایش  ارایه  گردیده است. 


١٣:٥٩ - پنج شنبه ١٨ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٦٨١٨    /    تعداد نمایش : ٥٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها