پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#میلاد #امام_علی #آتن

میلاد امام علی (ع) درآتن گرامی داشته شد

 

مراسم سالروز خجسته میلاد مولای موحدین علی این ابیطالب(ع) و روز پدر با حضور عاشقان امامت و ولایت در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

دراین مراسم که در سال اجتماعات خلیج فارس سفارت ایران در آتن برگزار شد، "مجید مطلبی شبستری" سفیر کشورمان در یونان، کارکنان دیگر ارگان های ایرانی مستقر در این شهر آتن، جمعی از دانشجویان و ایرانیان مقیم یونان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم فیلم کوتاهی از زندگی نامه امام علی(ع) برای مدعوین به نمایش گذاشته شد.

سپس دکتر" علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به زندگی پر برکت مولای موحدین علی ابن ابیطالب ، گفت: زندگی پربرکت امام علی(ع) را می توان به سه دوره تقسیم کرد.

دوره اول زندگی امام علی (ع) دوره انقلاب فکری و فرهنگی واسقرار مکتب توحیدی اسلام در کنار پیامبر اکرم (ص) و ایستادگی در مقابل کافران ومشرکان در مکه و مدینه به مدت 23 سال .

دوره دوم زندگی پر برکت امام علی(ع) دوره سکوت در برابر جبهه های داخلی مخالف برای حفظ اسلام و وحدت امت اسلامی .

دوره سوم دوره حکومت و استقرار عدالت اسلامی

امام علی (ع) دراین دوره با اصرار مردم برای رهبری امت اسلامی را پذیرفت وفرمود من با استناد به قرآن و سنت پیامبر (ص) عمل خواهم کرد  و در این زمان فقط به مردم و اجرای عدالت اسلامی وتحقق دستورات اسلامی می اندیشید و با کسانی که قصد سوء استفاده از قدرت برای امیال خویش داشتند به شدت  برخورد نمودند و با هر گونه انحراف و ارتجاع به جاهلیت مقابله فرمودند .  و هرگز برای مصلحت اندیشی سیاسی، ذره ای از اصول اسلام  کوتاه نیامدند  و با کمال قدرت و شجاعت به اجرای عدالت اجتماعی و فردی بر اساس دستورات اسلامی و الهی اقدام کردند .

وی افزود: گروه های افراطی وتروریستی به اصطلاح اسلامی امروز همان کاری را انجام می دهند که کافران و کج اندیشان در زمان امام علی( ع) انجام می دادند ولی مولای موحدین در مقابل آنان برای حفظ اسلام ایستاد و جان خود را فدای حقیقت و عدالت کرد.

 

 


١٣:٠٦ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٢٦٢٦    /    تعداد نمایش : ١٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها