پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#ایران #سینما #آتن

ملاقات خانم پترا ترزی رییس جشنواره بین المللی فیلم" بریدجز" با رایزن فرهنگی کشورمان و خانم مهرآوه شریفی نیا

 

 در این دیدار دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران  در خصوص فعالیتهای هنری بانوان ایرانی  به ویژه در حوزه فیلم و سینما در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت بانوان ایرانی با حضور پررنگ خود در فعالیتهای فرهنگی ، هنری ، علمی و پژوهشی بخش مهمی از جامعه رو به رشد ایران را تشکیل می دهند .

خانم پترا ترزی با ابراز خرسندی از انتخاب خانم مهرآوه شریفی نیا که به عنوان بهترین بازیگر زن در فیلم" پرسه در حوالی من" در جشنواره بین المللی انتخاب شده است،گفت انتخاب موضوع و محتوای این فیلم  که به مساله خانواده و نقش زنان در تربیت و قوام اجتماع را نشان می دهد می تواند در ترویج و تقویت نقش مادر در خانواده و نیاز زنان به داشتن فرزند و تربیت نسل های آینده تاثیرگذار و جالب توجه باشد.

خانم شریفی نیا نیز با اشاره به نقش و فعالیت بانوان ایران در عرصه سینما، گفت چالشهایی که جوامع بشری بصورت فراگیر با آن مواجه هستند از جمله کودکان بی سرپرست و ضرورت سرپرستی و توجه به آنان و مسئولیت پذیری مادران بوده که دراین فیلم چگونگی برخورد با این مساله را به تصویر می کشاند.

خانم شریفی نیا اضافه کرد که این نوع فیلمها توجه به گیشه و درآمد اقتصادی ندارند بلکه هدفشان کمک به بانوان و دختران جامعه برای تصمیم گیری درست در راستای تقویت جامعه خانواده محور می باشد.

دراین گفتگو دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان نیز با اشاره به نقش مهم رسانه به ویژه فیلم در رشد و توسعه سلامت جامعه گفت، زندگی ماشینی به ویژه در برخی کشورهای غربی و پیشرفته ، امروزه به معضل از هم گسیختگی خانواده ها منجر شده است و توجه داشتن و اهمیت دادن به کانون خانواده  و مسئولیت پذیری مردان و زنان در قبال جامعه به ویژه کودکان بی سرپرست امر مهمی است که به فرهنگ جامعه و ارشهای دینی و اخلاقی جامعه بر می گردد.

وی همچنین گفت ،هرگونه تولید فیلم و ارائه کارهای هنری که بتواند در نشان دادن اهمیت چالشهای اجتماعی و چگونگی رفع آنها بپردازد بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. ما بسیار خوشحالیم که یک بانوی هنرمند ایرانی که از هنرمندان محبوب کشورمان است در هیات دوران به عنوان بهترین بازیگر زن فیلم" پرسه در حوالی من" انتخاب گردیده است  و برای ایشان و شما  که در این زمنیه فعالیتهای خوب و زیادی را دنبال می کنید آرزوی موفقیت می نمائیم.

خانم پترا ترزی از رایزن فرهنگی کشورمان جهت مشارکت و حمایت برای فراهم آوردن امکان حضور و شرکت خانم شریفی نیا در این برنامه تشکر و قدردانی نمود.

 


١٦:٣٢ - پنج شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٣١٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها