پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#قدس #روز_جهانی #آتن

همایش روز جهانی قدس جمعه شب درشهر آتن برگزار گردید

 کنفرانس ویژه روز جهانی قدس با  عنوان" قتل و جنایت علیه بشریت توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی "   در سالن مجلل هتل کاراول شهر آتن پایتخت یونان برگزار گردید. این همایش توسط انجمن شیعیان مقیم یونان، انجمن مسلمانان یونان، هیات حمایت از آرمان فلسطین و با  همکاری و حمایت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن به مناسبت روز جهانی قدس ، برگزار گردید.

در این مراسم که با تلاوتی چند از قرآن کریم آغاز گردید، "عشیر حیدر" نماینده جامعه شیعیان یونان طی سخنانی در مورد روزجهانی قدس، گفت: امام خمینی ( قدس سره)  همیشه حامی آرمان فلسطین و مردم مظلوم فلسطین بود و وی   آخرین  جمعه  ماه  مبارک رمضان  را روز جهانی قدس اعلام کرد و بدین ترتیب راه مبارزه بر رژیم صهیونیستی  برای آزادی قدس شریف را برای مسلمانان مشخص و شرایط رسیدن به این هدف را وحدت همه مسلمانان و امت اسلامی  دانستند. 

" مجید مطلبی شبستری" سفیر جمهوری اسلامی نیز با اشاره به روز جهانی قدس که امام خمینی ( قدس سره) حدود 40 سال پیش آن را با هدف اتحاد مسلمانان و زنده نگهداشتن مساله فلسطین و قدس عزیزو قدس عزیز اعلام نمودند ، برای ن بود که همه بدانیم موضوع فلسطین مهم ترین مساله جهان اسلام است.

وی در ادامه افزود:امروز در شرایطی مسلمانان و آزاد اندیشان جهان روز جهانی قدس را برگزار می کنند که ظلم و جنایت اشغالگران صهیونیست علیه مردم بیگناه  و ستمدیده فلسطین همچنان ادامه دارد و متاسفانه  از حمایت برخی قدرت ها و کشورها برخوردار است.

 سفیر کشورمان در ادامه تصریح کرد: رییس جمهور آمریکا در اقدامی مغایرمصوبات مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و همچنین مقرارت اتحادیه اروپا و مصوبات سازمان همکاری اسلامی، بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام و سفارت آمریکا را به این شهر منتقل کرد.

شبستری در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این اعتقاد است که برقراری صلح عادلانه و پایدار در خاورمیانه تنها از طریق حل  و فصل مسایل اساسی این بحران از جمله پایان اشغال سازمان یافته فلسطین، بازگشت همه آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف از طریق برگزاری یک همه پرسی با شرکت اقوام و ساکنین این سرزمین به سرانجام خواهد رسید.

سپس دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان با طلب قبولی طاعات و عبادات برادران و خواهران مسلمان در این ماه مبارک که ماه نزول قرآن و ماه ویژه بندگی خدا است گفت :

 

یکی از مناسبتهای مهم سیاسی – اجتماعی در این ماه با برکت و عبادی روز جهانی قدس است که 39 سال پیش از همان سال اول پیروزی انقلاب اسلامی ایران این روز برای همبستگی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین توسط امام روح الله خمینی ره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تعیین و به جهان اعلام شد . و در این روز نه تنها در ایران و فلسطین بلکه در همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی مردم عدالت جو و آزادیخواه جهان در هر گوشه ای از جهان با تجمع و برگزاری کنفرانس و یا راهپیماییهای میلیونی به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی اعتراض و از مردم مظلوم فلسطین و از آزادی و عدالت جمایت می کنند . 

دکتر حلمی با اشاره به جنایات بی پایان رژیم اشغالگر صهیونیستی و کشتار و قتل و عام ملت فلسطین گفت: در حالیکه رژیم صهیونیستی بصورت روزانه به کشتار جوانان و کودکان بی دفاع  فلسطین ادامه می دهد، سکوت تعدادی از کشورهای عربی وابسته به نظام سلطه و حمایت همه جانبه آمریکا و سکوت مرگبار سازمانهای بین المللی و به اصطلاح حامی حقوق بشر، این رژیم را در ادامه و توسعه اقدامات جنایاتکارانه خود جسورتر کرده است .

وی درادامه افزود: مبارزه و مقاومت تنها راه رهایی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی می باشد زیرا این رژیم و حامیان آن فقط با مقاومت در قبال جنایات آنان عقب نشینی می کنند و در یک دهه اخیر بخوبی شاهد شکستهای پی در پی رژیم صهیونیستی در مقابل  محور مقاومت، بوده ایم .

 " خلیل عثمان قیصر" سفیر پاکستان نیز در این همیش با تاکید بر حقوق حقه مردم فلسطین، اقدام آمریکا مبنی بر انتقال سفارت خود به بیت المقدس را خلاف قوانین بین المللی قلمداد کرد و گفت: پاکستان همیشه جنایات  و کشتار و قتل و عام مردم بی دفاع فلسطین را محکوم و اقدام آمریکا مبنی بر برسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل را محکوم می کند.

خرستسوموس" جورنالیست و فعال سیاسی یونانی نیز با اشاره به اقدامات فراوان غیر قانونی آمریکا و رژیم اسرائیل در منطقه و جهان و گفت: اشغال فلسطین باید خاتمه یابد و براساس تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل متحد  حل و فصل گردد .

 وی در ادامه خاتمه کشتار زنان و کودکان و مردم غیر مسلح فلسطین ، توسط  رژیم صهیونیستی را ضروری قلمداد کرد و گفت: ملت فلسطین حق دارد در سرزمین پدری خود زندگی کند و باید تمام آوراگان فلسطینی به کشورشان بر گردند و در این سرزمین در صلح و آرامش زندگی کنند.

خانم " انا استو" سخنگوی انجمن مسلمانان یونان ، نیز طی سخنانی با اشاره به تعیین روز جهانی قدس توسط امام خمینی( ره) گفت: امام خمینی و جمهورری اسلامی ایران تنها کشور و رهبری در جهان بوده و هست که از آرمان ملت فلسطین دفاع کامل کرده و با تعیین روز جهانی قدس، تکلیف را برای مسلمان برای روی آوردن به اتحاد و گام برداشتن درجهت آزادی قدس شریف، تمام کرده است.

دکتر " لطیف دارویش" ریس انجمن فلسطینیان مقیم یونان نیز با اشاره به نادیده گرفتن تمام قوانین بین المللی توسط رژیم اشغلگر قدس، گفت: ملت فلسطین در مقابل جنایتکاران کوتاه نخواهد آمد و مصمم به برگشت به سرزیمن پدری خود است و تصمیم رییس جمهور آمریکا  مبنی بر انتقال سفارت خود به قدس شریف، یک تصمیم غیر قانونی و غیر قابل قبول می باشد و ملت فلسطین را به تشدید و ادامه مبارزه خود، مصمم تر کرده است. ١٢:٠٥ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٧١٣٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها