سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#ایران #انقلاب #فیلم #یونان

استقبال بی نظیر شهروندان یونانی از هفته فیلم به مناست پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران

هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بزگداشت  سی نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران درسالن سینمای آرشیو فیلم یونان با استقبال گرم شهروندان یونان مواجه گردید. 

خانم " ماریا کمینو" رییس آرشیو و موزه  فیلم یونان در مراسم افتتاح این هفته فیلم گفت: ایران دارای تمدن و فرهنگی غنی است و مایه خرسندی است که امشب هفته فیلم ایران را افتتاح می کنیم.

وی درادامه افزود: هنر سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی ایران رو به شکوفایی گذاشت و هم اکنون یکی از سینماهای مطرح جهان می باشد و هنرمندان به نامی همچون" عباس کیارستمی" ، حاتمی کیا و تعدادی زیادی دیگر  معروف در حوزه سینمای ایران و جهان، از این کشور هستند.

کمینو درادامه افزود: فیلم شام آخر به کارگردانی " محمد قانع فرد" یک فیلم مستندی است که در مورد مسیحیان سوریه می باشد و این کارگردان  که هم اکنون در جمع ما می باشد  در شرایط بسیار سخت جنگ اقدام به تهیه این فیلم کرده است که نشانه علاقه ایرانیان به زندگی مسالمت آمیز پیروان همه ادیان و همه انسان ها می باشد.

"مجید مطلبی شبستری" سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز درمراسم افتتاحیه این هفته فیلم گفت: انقلاب اسلامی ایران و پیروزی آن به رهبری امام خمینی( قدس سره) کشور را از وابستگی به قدرت های سلطه طلب رهایی بخشید و زمینه برای رشد کشورمان در تمام زمینه ها را فراهم آورد.

وی درادامه افزود: هنرمندان ایرانی با استفاده از جو بوجود آمده بعداز پیروزی انقلاب اسلامی ایران توانستند به رشد تولیدات فرهنگی خود شتاب زیادی ببخشند و هم اکنون ایران در تمام زمینه ها و منجمله در زمینه هنری و علمی در سطح جهانی بسیار مطرح می باشد که البته جوانان کشورمان نیز در تمام زمینه ها، رشد کرده و صنعت کشور نیز پویایی خاصی به خود گرفته است و امروز ایران در سایه همین انقلاب شکوهمند به یک کشور قدرتمند منطقه و حتی جهان مبدل شده است.

دکتر " علی محمد حلمی " ریزان فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این مراسم نیز طی سخنانی با اشاره به روند و اوضاع سیاسی در دوران قبل از انقلاب ، گفت: دولت شاهنشاهی با ظلم و ستمی که به مردم روا می داشته و وابستگی رژیم وی به قدرت های بزرگ، باعث گردید که مردم برای رهایی و استقلال کشور خود با محوریت امام خمینی ( قدس سره) و هدایت و رهبری هوشمندانه و بی نظیر ایشان، انقلاب بزرگ و با عظمت اسلامی ایران شکل گیرد و ریشه ظلم و ستم و وابستگی ایران  در دوران پهلوی به قدرت های خارجی  خشکانده شود و مردم با هدایت امام خمینی ( قدس سره)  به استقلال آزادی و جمهوری اسلامی ایران که شعار اصلی و محوری انقلاب بود، دست یابند و زمینه رشد کشور در تمام زمینه ها فراهم گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: سینمای ایران یکی از برترین ها در جهان هنر سینمای امروز است  و جوانان ، هنرمندان و فرهیختگان کشورمان با تلاش و تولید کارهای فاخر نه تنها در زمینه های هنری بلکه در همه زمینه ها از جمله نانوتکنولوژی ، هوا فضا ، راه و ساختمان ، پزشکی و  انرژی هسته ای  در سایه هدایت و رهبری رهبرمعظم انقلاب اسلامی  به یکی از کشورهای قدرتمند ودر حال پیشرفت در سطح جهان مبدل گردیده است.

 حلمی در ادامه سخنان خود افزود: امشب همزمان که مردم ایران مشغول برگزاری  جشن های پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشورمان هستند، برنامه هفته فیلم ایران در آتن برگزار می گردد که دو نفر از شخصیت های هنری از جمله " محمد قانعی فرد" کارگردان فیلم " شام آخر " و نوروزبیگی تهیه کننده فیلم  در جمع ما حضور دارد وبا شما سخن خواهند گفت .

 هفته فیلم و روزهای سینمای ایران به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، آرشیو فیلم و بنیاد فیلم یونان یونان و با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی- هنری سازمان فرهنگ و ارتیاطات اسلامی برگزارشده است.

  دراین هفته فیلم که تا روز یکشنبه ادامه دارد، فیلم های مستند" شام آخر" و" ایران بر باد بهاری " و همچنین  فیلم های بلند "  یک حبه قند"،" حوز نقاشی" ،" به همین سادگی" و " تابستان داغ" برای علاقه مندان یونانی به نماش گذاشته می شود.

همچنین نمایشگاه کتاب و صنایع دستی برای معرفی فرهنگ و هنر سرزمین مهر و شکوه ایران امروز درلابی ورودی سالن برپا شده بود که مورد استقبال مردم فرهنگ دوست یونان قرار گرفت .١٧:٢١ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٨٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٩٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها