شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#دیدار #ایران #یونان

دیدار رایزن فرهنگی کشورمان از موسسه فرهنگی هنری " نیارخوس " در آتن

 

در این دیدار که در محل موسسه فرهنگی نیارخوس برگزار گردید، دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خدمات ارزنده فرهنگی ایران و یونان ازدوران باستان تا کنون به جامعه بشری، گفت: ایران و یونان دارای سابقه دیرینه ای در ارایه فرهنگ و هنر و نظریه های علمی و فلسفی  داشته اند و از این رو همکاری های دوجانبه دراین زمینه می تواند نقش مهمی درآشنایی دو ملت با پیشینه های فرهنگی دو کشور را فراهم آورد.

رایزن فرهنگی کشورمان درادامه با برشمردن فعالیت های فرهنگی و علمی رایزنی فرهنگی کشورمان  با نهاد های علمی و فرهنگی یونان ، تصریح کرد : رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد درکلیه زمینه های هنری و فرهنگی از قبیل تئاتر، سینما ، برگزاری نمایشگاه های خوشنویسی و  هنری با مشارکت موسسه نیارخوس همکاری و اقدام نماید .

خانم " تریندا فیلی " ضمن ابراز خرسندی از حضور رایزن فرهنگی کشورمان در موسسه و مجتمع فرهنگی نیارخوس، گفت: ما از همه پیشنهادات شما استقبال می کنیم وآمادگی توسعه همکاری های فرهنگی با رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران را داریم .

وی درادامه با اشاره به فعالیت های مجتمع هنری و گسترده بودن فعالیت های این موسسه و مجتمع فرهنگی گفت: این موسسه ابتدا توسط خانواده نیارخوس بصورت خصوصی فعالیت خود را آغاز کرد ولی با توجه به گسترش سریع این مجتمع و حمایت موسسات دولتی هم اکنون این موسسه  زیر مجموعه 3 وزارتخانه می باشد.

تریندا فیلی درادامه تصریح کرد: دراین اواخر کتابخانه ملی یونان که متعلق و زیر نظر وزارت آموزش، تحقیقات و امور مذاهب می باشد، به این محل منتقل شده است ، همچنین در این مجموعه فعالیت های هنری وعلمی از قبیل برگزاری جشنواره های هنری و موسیقی و نمایش فیلم و نشست های علمی و فرهنگی برگزار میشود و با شرکت صدها نفر از علاقمندان مورد استقبال قرار می گیرد .  به همین دلیل یکی دیگر از وزراتخانه های ناظر و حامی ، وزارت فرهنگ و هنر یونان است و  وزارت ورزش و امور جوانان دیگر حامی و همکار این موسسه می باشد .  زیرا  تاسیسات آموزشی و ورزشی خوبی را دارا می باشیم.

وی درادامه افزود: ما از تمام هنرهای ایرانی استقبال می کنیم ولی درمرحله اول مایل هستیم که نمایشگاهی از آثار خوشنویسی ایرانی و کارگاه خوشنویسی را با همکاری شما برگزار نماییم و رفته رفته برنامه های دیگری در زمینه های دیگر فرهنگی و هنری  ایران برگزارخواهیم کرد.

همچنین مقرر شد با ارسال نمونه ای از آثار خوشنویسی از طریق ایمیل در خصوص تاریخ نمایشگاه هماهنگیهای لازم انجام شود . در پایان این دیدار رایزن فرهنگی کشورمان کتابهایی در معرفی ایران  و یک سی دی حاوی آثار باستانی و جاذبه های گردشگری کشورمان را به وی اهداء نمود .

 

 

 

 


١٠:٤٠ - پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٤٣٧٧    /    تعداد نمایش : ١٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها