شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#زبان_فارسی

پایان ترم دوم آموزش زبان فارسی در یونان

آزمون پایانی برای فراگیران زبان فارسی در مقطع ترم دوم – سال اول عصر دیروز در تاریخ 8 تیر ماه 1396 در رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در آتن برگزار گردید.

هرترم آموزشی زبان فارسی حدود چهار ماه و نیم است و دانش آموزان در هر ترم بخشی از دستور زبان فارسی، خواندن و نوشتن و گفت وگوی زبان فارسی را فرا می گیرند.

فراگیران ضمن ابراز خرسندی از تشکیل  کلاس‌های زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران، این حرکت را گامی مؤثر برای شناخت هرچه بیشتر فرهنگ و هنر ایرانی دانسته و از همه دست اندرکاران آموزش زبان فارسی که تمام تلاش خود را برای آموزش اصولی زبان و ادبیات فارسی را به کار گرفتند، تشکر کردند و خواستار تشکیل این کلاس ها در سایر نقاط یونان شدند تا دیگر یونانیان علاقه مند نیز بتوانند در این کلاس ها شرکت و با زیبایی های این زبان کهن بیشتر آشنا شوند.

در این دور از کلاس‌های آموزشی، برنامه‌ ریزی به نحوی صورت گرفت که علاوه بر فراگیری اصولی زبان فارسی، فرهنگ غنی ایران‌ زمین نیز معرفی می‌شود این درحالی‌ است که به همت رایزنی فرهنگی ایران، آموزش زبان فارسی از طریق ارائه متون و گفت‌وگو به صورت صوتی و تصویری در شبکه‌های مجازی راه‌اندازی شده است  . در سال گذشته  حدود 180نفردر فرصت اعلام شده برای شرکت در دوره آموزش زبان فارسی   ثبت نام کردند که این نشان دهنده علاقه ی زیاد مردم یونان به فرهنگ و زبان فارسی است.

همزمان در عصر روز چهارشنبه 7 تیر 1396 دانشجویان درامتحان سطح پیشرفته شرکت کردند. کلاسهای زبان فارسی در این نمایندگی در تمامی سطوح به علاقه مندان بصورت روزانه تدریس می شود، همچنین این نمایندگی در حدود یک سال است که آموزش زبان فارسی را در دانشگاه پانتئون آتن شروع کرده  که مورد استقبال خوب دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است.


١٨:٢١ - جمعه ٩ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨١٣٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها