شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#دیدار

ایران الگوي همزيستي مسالمت‌آمیز اديان الهي است

اپوستولوس نیکولائیدیس در ديدار رایزن فرهنگی كشورمان در آتن با اشاره به آزادی پیروان ادیان الهي در ایران، گفت: ایران الگوي همزيستي مسالمت‌آمیز اديان الهي است.

 علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در آتن با حضور در دانشگاه آتن با اپوستولوس نیکولائیدیس، ريیس دانشکده الهیات اين دانشگاه، دیدار و در مورد نحوه توسعه همکاری‌های علمی بين دو كشور، گفت‌وگو کرد.

رايزن فرهنگي كشورمان با تأكيد بر توسعه روابط و همکاری‌های علمی بین مراکز علمی دو کشور ایران و یونان، گفت: در دیدار قبلی پیرامون همکاری‌های مشترک از جمله برگزاری گفت‌وگوهای بینادینی تبادل نظر كرديم و در پي آن، جنابعالی به همراه تعدادی از اساتید دانشکده‌های الهیات یونان و کشیشان عالی‌رتبه از سوي کلیسای ارتدکس یونان به تهران آمديد تا در این گفت‌وگوها حضور يابيد.

وی با اشاره به ضرورت ادامه این گفت‌وگوها و تبادل نظر بین اندیشمندان حوزه دین و مراکز علمی دو کشور، اظهار کرد: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تمایل خود را برای توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی دو کشور اعلام مي‌كند.

حلمي همچنين، پيشنهاد تبادل استاد و دانشجو، راه‌اندازی کرسی ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی را در راستاي برگزاري گفت‌وگوهای علمی و فرهنگی مشترک بین دو کشور را داد.

نیکولائیدیس با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز گفت‌وگوهای بینادینی در تهران گفت: حضور در اين گفت‌وگوها، تجربه بسیار خوبی برای ما بود و به خوبی نشان داده شد که پیروان ادیان الهی می‌توانند به طور مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کنند.

ريیس دانشکده الهیات دانشگاه آتن افزود: علاوه بر شرکت در این نشست، بازديد از دانشگاه و مساجد و کلیساهای ایران و مسئولان اين كشور اسلامي داشتیم و شاهد کار آزادانه و مفید و مؤثر آنان بودیم که قبل از سفر واقعاً چنین تصوری از آزادی پیروان ادیان در ایران را نداشتیم.

وي با اشاره به فراهم كردن مقدمات برگزاری دومین دور گفت‌وگوهای بینادینی گفت: به نظر می‌رسد که هم کلیسای ارتدکس یونان و هم، وزارت آموزش و امور مذهب تمایل به برگزاری این همایش در شهر الکسندروپلی واقع در شمال یونان را دارند که ما هم با آن موافق هستیم.

در ادامه اين ديدار، مقرر شد تا برنامه‌های پیشنهادی طرفين از اوایل سال تحصیلی آینده اجرايي شود.


١٧:٠٠ - چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٣٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها