شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

#آتن #سینما #ایران

خانم مهر آوه شیریفی نیا برنده بهترین جایزه نقش زن درجشنواره یونان

 

خانم " مهر آوه شریفی نیا" هنرپیشه کشورمان به همراه  دکتر" علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، با حضور درمرکز آرشیو فیلم یونان، جایزه خود را از رییس هیات دوران دریافت کرد.

 فیلم " پرسه در حوالی من " به کارگردانی خانم" غزاله سلطانی" و با نقش آفرینی خانم" مهر آوه شریفی نیا" در جشنواره بین المللی فیلم بریجز (پل ) یونان تحت عنوان( تساوی مرد و زن در سینما) برنده جایزه بهترین نقش زن هنرمند را به خود اختصاص داد.

در مراسم اهدای جایزه وی " خانم " پترا ترزا" رییس هیات دوران و مسئول این جشنواره بین المللی طی سخنانی با اشاره به رشد سینمای ایران در خلال چند دهه اخیر، گفت: فیلم " پرسه در حوالی من" که نقش اول این فیلم را خانم " مهرآوه شریفی نیا" ایفا کرده یکی از فیلم های اجتماعی ، خانوادگی و حساسیت بانوان در ایران و درجهان را نسبت به خانواده و عشق به نقش مادری به تصویر می کشد که خانم شریفی نیا بسیار توانمند نقش یک بانویی را ایفاء کرده است که عاشق داشتن فرزند و مادر شدن است که به دلیل برخی مشکلات اجتماعی ازدواج نکرده است و به همین دلیل هم برنده بهترین نقش هنرمند زن شناخته و این جایزه را به خود اختصاص داده است.

خانم شریفی نیا قبل از دریافت جایزه طی سخنانی  نقش بانوان ایرانی در تمام زمنیه ها  بسیار فعال درجامعه و بخصوص در حوزه سینما قلمداد کرد و گفت: بانوان ایرانی نقش مهمی در حوزه سینما ایفا می کنند و این فیلم مساله ای را به تصویر می کشد که یکی از مشکلات و دغذغه بانوان درجهان امروز است.

وی درادامه سخنان خود نیز افزود: این مساله و معضل در ایران بسیار نادر می باشد زیرا بانوان ایرانی معمولاً هم ازدواج می کنند و هم به تشکیل خانواده و تحکیم آن باور دارند ، بنابراین بیشتر به یک مساله بین المللی می پردازد.

خانم شریفی نیا درادامه افزود: این فیلم علاوه بر اینکه دغدغه خانم ها را به تصویرمی کشد، به بانوان می آموزد که نباید برای پر کردن خلا زندگی خود دست به اقدامات خلاف قانون بزنند.

وی درادامه تصریح کرد: مساله مهی دیگری را نیز این فیلم مطرح می نماید و آن اینکه اعتیاد به مواد مخدر و فقر باعث ایجاد مشکلاتی می شود که نه تنها فرد معتاد قربانی آن است ، بلکه فرزندان آنان نیز قربانی اصلی این معضل خواهند شد.

این فیلم مورد توجه بسیار خوب مدعوین قرارگرفت و مرتب خانم شریفی نیا مورد تشویق حاضرین قرارمی گرفت.

همچنین میزگردی بعد از اعطای جایزه خانم شریفی نیا با حضور کارشناسان و دو نفر روانشناس کودک و مددکار اجتماعی برگزارگردید و سخنرانان پیام این فیلم را برای تمام جوامع بشری بسیارمهم قلمداد کردند.و پیرامون این فیلم به بحث و تبادلنظر پرداختند .

خانم "پترا ترزا " با تشکر از دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان برای مشارکت وکمک به این جشنواره جهت فراهم آوردن امکان حضور خانم مهرآوه شریفی نیا در این مراسم از همکاری نمایندگی فرهنگی کشورمان تقدیر نمود .

در مراسم اهدای جایزه خانم شریفی نیا به دعوت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی به پاس همکاری با مرکز آرشیو فیلم یونان، از خانواده های ایرانی و کارکنان سفارت جمهوری اسلامی دعوت به عمل آمده بود و تعدادی از همکاران و خانواده های آنان نیز حضور داشتند.

این جشنواره بین المللی از 12 الی 14 فروردین یعنی به مدت 3 روز درسالن های سینمای مرکز آرشیو یونان برگزارگردید، فیلم هایی از ایران ، فرانسه، یونان، انگلیس،لهستان، قبرس ،آمریکا به عنوان فیلم های برگزیده و برنده جایزه اکران گردیدند .

 

 


١٣:٢١ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٢٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها